Mgr. Milan Rosenkranc

68 LET, MUZIJNÍ KURÁTOR

V Děčíně žije od dětství. Vystudoval obor český jazyk – dějepis na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem. Za svou aktivní účast ve studentském hnutí po r. 1968 byl vyloučen z politických důvodů ze studia a od r. 1970 pracoval v řadě zaměstnání. V roce 1990 byl rehabilitován, dokončil vysokoškolské studium a v letech 1990 – 2017 pracoval jako ředitel Oblastního muzea v Děčíně. V současné době zde působí jako muzejní kurátor.

Jeho zájmem je především historie a veškeré kulturní dění v našem městě. V posledních letech inicioval a organizoval umístění pamětních desek významným rodákům našeho města z oblasti kultury i novodobých dějin. Kromě celoživotního zájmu o ochranu památek působil téměř 30 let i v děčínském amatérském divadelním souboru „Karel Čapek“. Od roku 1995 je členem vedení děčínské „Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou“. V roce 2017 obdržel za celoživotní práci a přínos v oblasti kultury Cenu statutárního města Děčín.

V minulosti nebyl členem žádné politické strany. V letech 2002 – 2006 byl členem zastupitelstva města jako nezávislý kandidát za ODA, v letech 2010 – 2018 členem zastupitelstva za TOP 09. Je členem Kontrolního výboru zastupitelstva města.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat