PhDr. Stanislava Holíková

70 LET, SOCIOLOG, VYSOKOŠKOLSKÝ PEDAGOG

Absolvovala Filosofickou fakultu University Karlovy na oborech sociologie a etnografie. Řadu let se věnovala rodinnému a pedagogicko-psychologickému poradenství a sociologickému výzkumu rodiny. Podílela se na vzniku pracoviště FD ČVUT v Děčíně a vedla jej do roku 2013. V roce 2012 zde zahájila činnost Universita třetího věku. V současné době přednáší sociologii a personální management na FD ČVUT v Děčíně.

V odborné sféře se věnuje výcvikům psychosociálních dovedností a  interpersonální komunikace a problematice etnických menšin.

Má dlouholeté zkušenosti v práci pro město Děčín, a to již od roku 1990 kdy byla místopředsedkyní pro školství, kulturu a zdravotnictví. V letech 1992-1998 byla členkou městské rady a městského zastupitelstva. Do roku 2009 byla členkou ODA, v květnu 2010 se stala členkou TOP 09. V současnosti je členkou bytové komise a sociální a zdravotní komise Rady města.

Mezi její hlavní zájmy patří literatura a cestování.

Motto: „Mysli na nejhorší, doufej v lepší“.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich