Prosadíme cyklostezku z „Kozí dráhy“ a terénní cyklostezku v Děčíně

Pravidelný provoz na železniční trase zvaná Kozí dráha skončil již před deseti lety. Následoval víkendový provoz, který byl ukončen v roce 2013. V současně době je železnice neudržovaná, na několika místech jsou poškozené koleje, na trati jsou popadané stromy a závaly. Ústecký kraj v neplánuje na této trati obnovení provozu, protože dopravní obslužnost je zajištěna autobusy, případně vlaky, které jezdí přes Ústí nad Labem.

Je zapotřebí dát této trati nový smysl a tím by mohla být právě cyklostezka. Tato stezka ulehčí život cyklistům, kteří dojíždí z Bynova případně z Jílového do centra Děčína. Zároveň umožní obyvatelům Bynova a vlastně celého Děčína sportovní vyžití, ať už na kole nebo na bruslích. Dalším efektem pozitivním efektem by bylo zvýšení atraktivity Děčína jako turistické lokality.

Vedle normálních cyklotras se  v současné době začínají rozšiřovat cyklostezky pro terénní cyklistiku. Můžeme jmenovat například stezky v Novém městě pod Smrkem nebo Rychlebské stezky. Navrhujeme zbudování těchto cyklostezek v okolí vrchu Klobouk (prostor mezi Popovicemi a Horním Oldřichovem). Tyto stezky umožní místňákům sportovní vyžití a zároveň přilákají do Děčína turisty.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat